KAYIT YENİLEME

2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı

Ara Sınıf ve Yeni Kayıt Olan Öğrenciler İçin Kayıt Yenileme Duyurusu

1. Harç Ücreti Yatıracak Olan Öğrenciler:

11-15 Eylül 2017 tarihleri arasında kayıt yenileme işlemlerinde sırasıyla;

 https://ubs.cbu.edu.tr adresine kullanıcı adı ve şifre ile girilerek ders seçimi yapılacak.   (sisteme ilk defa girecekler için kullanıcı adı: TC kimlik no, Şifre: TC kimlik no)

- Kaydı Tamamla Butonuna basılarak ders seçimi işlemi tamamlanacak ve harç borcunuz oluşacak.

- Harç borcunuzu kayıt yenileme tarihleri arasında İş Bankasına yatırmanız gerekmektedir.  

Ø Önemli Not: İş Bankası İnternet Bankacılığından veya ATM şubelerinden işlem yaparken, tüm “Öğrenci Numaranızı Girin” sekmelerine “T.C. Kimlik Numaranızı” girmeniz gerekmektedir.

-İş Bankasından ödeme bilgileriniz belirli aralıklarla sistemimize yüklenmektedir. Bu işlemden sonra kayıt yenileme işleminiz tamamlanmış olacaktır.

Önemli Notlar:

*Ders seçiminden sonra kaydı tamamla butonuna basmayan öğrencilerin harç borcu oluşmadığından İş Bankasına ödeme bilgisi gönderilememektedir. Bu nedenle, Bankaya gitmeden önce kaydı tamamla butonuna basıp basmadığınızın kontrolünü yapınız.

* Ders seçiminden sonra oluşan harç ücretleri İş Bankası sistemlerine hemen düşmemektedir. Bu nedenle, ders seçiminizi yaptıktan sonra hemen Bankaya gitmeyiniz. (Yaklaşık 1 saat sonra bankaya gidiniz)

*Harç yatırması gereken öğrencilerden, Tıp Fakültesi öğrencileri, Yabancı Dil Hazırlık Sınıfı (ikinci öğretim) öğrencileri ve Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesinin MTOK (ikinci öğretim) öğrencileri ders seçimi yapmadan bankaya harç ödemelerini yapacaklardır.

*Ders seçimi yapmış olsanız bile oluşan harç ücretinizi ödemediğiniz takdirde kayıt yenileme işleminiz tamamlanmış sayılmaz.

2. Harç Ücreti Yatırmayacak Olan Öğrenciler:

11-15 Eylül 2017 tarihleri arasında kayıt yenileme işlemlerinde sırasıyla; https://ubs.cbu.edu.tr adresine kullanıcı adı ve şifre ile girilerek ders seçimi yapılacak.   (sisteme ilk defa girecekler için kullanıcı adı: TC kimlik no, Şifre: TC kimlik no)

- Kaydı Tamamla butonuna basıldıktan sonra kayıt yenileme işleminiz tamamlanmış olacaktır.

  

*Önemli Not: İş Bankası İnternet Bankacılığından veya ATM şubelerinden işlem yaparken, tüm "Öğrenci Numaranızı Girin" sekmelerine "T.C. Kimlik Numaranızı" girmeniz gerekmektedir.


Üniversite Bilgi Sistemine Giriş İçin Tıklayınız

Yeni kayıt yaptıran öğrenciler için Üniversite Bilgi Sistemi UBS (Kullanıcı adı: TC kimlik numarası, Şifre: TC kimlik numarası)

Harçlarla ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız:

Akademik takvim için tıklayınız:

Kayıtlanma ile ilgili sorunlarınız için kayitlanma@cbu.edu.tr adresine mail atabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT:

Kayıt İşlemleri için okullarınızın bürolari ile irtibata geçmeniz gerekmektedir:
Telefon Rehberi için tıklayınız.Celal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik